Polska

Dulkiewicz „zapomniała”, że obrońców Poczty Polskiej zamordowali Niemcy. Pisze o „mocarstwie bezwzględnie idącym po władzę”

By Artur Andrzej - File:Aleksandra_Dulkiewicz.JPG, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87453034

Minęła 81. rocznica tragicznego wydarzenia, zamordowania przez Niemców Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, na Twitterze przypomniała o tym wydarzeniu. Niestety, ani słowem nie wspomniała, że Polaków zamordowali Niemcy.

„81 rocznica zamordowania 38 obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. W tragedii mordu sądowego boleśnie splata się historia mocarstwa bezwzględnie idącego po władzę, z losami zwykłych ludzi. Zło kiełkowało…, a nienawiść narasta stopniowo. Od gestów i słów…” – pisze Aleksandra Dulkiewicz. Ani słowa o tym, że tym „bezwzględnym mocarstwem” były Niemcy.

„Wiem, ze się pani nie zna na niczym, ale wystarczy poczytać książki, by dowiedzieć się, że zamordowali ich Niemcy!”- komentuje Andrzej Polski, użytkownik portalu.

„Zapomniała Pani użyć słowa „Niemcy” – czytamy dalej.

„ola, to chyba przez wzruszenie nie przeszło ci przez klawiaturę, że to plugawi niemcy bezwzględnie zamordowali Polaków bohatersko broniących poczty a potem zakopali ich w bezimiennym dole który odkryto dopiero w latach 90-tych” – czytamy komentarzach pod wpisem prezydent Gdańska.

Dlaczego prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz celowo „zapomina” o tym, kto zamordował 38 obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku?

źródło: Twitter