Polska

„Dyplomatyczny skandal”. Premier Morawiecki nie ma wątpliwości. „Są to karygodne słowa. Należy to potępić w całej rozciągłości”

Premier Mateusz Morawiecki Źródło: Twitter/KancelariaPremiera

Informowaliśmy na stronie bruLion24.pl o słowach niemieckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley. Przypomnijmy je. „Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię – powiedziała na antenie rozgłośni DeutschlandFunk o rzekomo łamanej praworządności w Polsce i na Węgrzech. Rozgłośnia radiowa już przeprosiła za te słowa. Teraz odniósł się do nich premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu w rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdził., że słowa niemieckiej polityk to „dyplomatyczny skandal” i nigdy nie powinny paść.

„Są to karygodne słowa, które nigdy nie powinny paść z ust niemieckiej wiceprzewodniczącej parlamentu Europejskiego. Powiem wprost: to dyplomatyczny skandal, który nie powinien się zdarzyć. Należy to potępić w całej rozciągłości” – powiedział premier.

Dodał również, że Niemcy „powinni powinni pamiętać głód, ludobójstwo i tragedie, za które są odpowiedzialni”. „Podkreślam: Węgry czy Polska mają takie same prawa w Unii Europejskiej jak Niemcy czy Francja” – zakończył szef polskiego rządu.

źródło: wPolityce