DzieciKultura

Dzieci wychowywane w parach tej samej płci, chętniej stają się homoseksualne

fot. Twitter

Jednoznaczne badania naukowców z Williams Institute w UCLA School of Law. Dorosłe dzieci lesbijek rzadziej identyfikują się jako heteroseksualne – donosi NBC News.

Badania wskazują, że dorosłe dzieci wychowywane w parach jednopłciowych są „znacznie bardziej skłonne do zgłaszania pociąg do osób tej samej płci”, identyfikując się z mniejszościami seksualnymi, w porównaniu do ogółu populacji.

Dzieci rodziców-lesbijek rzadziej identyfikują się jako heteroseksualne jako dorośli i znacznie częściej zgłaszają pociąg do osób tej samej płci, wynika z długoterminowych badań przeprowadzonych przez Williams Institute w UCLA School of Law, instytucję zajmującą się badaniami nad orientacją seksualną i płcią.

Według instytutu aż 6 milionów dzieci i dorosłych w USA jest wychowywanych w związkach lesbijek, gejów, biseksualistów lub transseksualistów. „Może powinniśmy świętować, że kultura rozwinęła się na tyle, że ci młodzi ludzie mogą swobodnie odkrywać, kim są” – uważa dr Nanette Gartrell, główna autorka raportu. „Odkrycia te sugerują, że dorosłe potomstwo z planowanych rodzin lesbijek może z większym prawdopodobieństwem niż ich rówieśnicy wykazywać różnorodność pod względem pociągu seksualnego, tożsamości i ekspresji” – czytamy w raporcie.

W badaniu wykorzystano także raport National Longitudinal Lesbian Family Study (NLLFS), najdłużej trwające badanie w czasie rzeczywistym par należących do mniejszości seksualnych na świecie. Rozpoczęte w 1986 roku badanie dotyczyło potomstwa lesbijek od poczęcia do dorosłości. 

54 procent kobiet i 33 procent mężczyzn, wychowywane przez lesbijki, zgłosiło doświadczenia seksualne z osobami tej samej płci w wieku od 17 do 25 lat, w porównaniu z 38 procentami kobiet i 9 procentami mężczyzn w grupie NSFG (National Survey of Family Growth – badanie nt. wzrostu rodziny dotyczące 25-latków – przyp. red.). 

Dr Nanette Gartrell, powiedziała NBC News, że istnieje wiele teorii wyjaśniających orientację seksualną – w tym hormony, genetyka i środowisko – ale jak dotąd dodała: „dowody sugerują że nie ma jednego czynnika, który jest jednym wyznacznikiem ”. 

Wszystko wskazuje więc, że środowisko, w którym wychowują się dzieci ma dominujące znaczenie. Dzieci wychowywane przez homoseksualistów, mogą chętniej stawać się homoseksualistami – wynika z badania. Przyjmują bowiem wzorzec zachowań, który wpaja im się w domu.

Źródło: nbcnews.com