PasjeRodzina

Dziewczynka, która podróżuje po Polsce z alpakami. Nela mała reporterka: Ciągle jest coś do odkrycia, bo każdy kawałek Polski jest inny

Nela mała reporterka Źródło: Newseria

Nela jest bohaterką i narratorką serii książek podróżniczych, które stworzyła na podstawie własnych doświadczeń w czasie egzotycznych podróży. Obecnie z powodu pandemii razem ze swoimi rodzicami przebywa w Polsce. Stara się jednak produktywnie wykorzystywać ten czas – gromadzi materiał na nową książkę, zwiedzając kraj w towarzystwie … alpak.

– Obecnie przez pandemię właściwie nie podróżujemy. Czasami musimy jednak wyjść z domu i się przewietrzyć, wtedy idziemy do lasu lub spędzamy czas na działce. Uwielbiam robić różne badania przyrodnicze – mówi Nela w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.
           
Mała Reporterka tłumaczy, że przed pandemią razem z rodziną rozważała wyjazd na Kostarykę. Obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa uniemożliwiły jednak realizację planów. Nela przyznaje, że w te wakacje skupia się na zwiedzaniu Polski, do czego wszystkich zachęca.

– Polska jest niesamowita. Szczególnie lubię morskie krajobrazy. Uwielbiam patrzeć na drzewa iglaste, powyginane nad linią wodną, oraz piasek. Kocham to połączenie. Lubię również przebywać w Słońsku. Jest tam Park Narodowy „Ujście Warty”, w którym można zobaczyć niesamowitą liczbę ptaków. Są również wielkie rozlewiska i dzikie konie, które całymi stadami biegają po polach. Niektórym może się wydawać, że wiedzą wszystko o kraju, w którym mieszkają, ale to nie jest prawda. Ciągle jest coś do odkrycia, bo każdy kawałek Polski jest inny – tłumaczy.

Nela podróżuje po Polsce w towarzystwie swoich alpak. Tłumaczy, że zwierzęta te są niezwykle kontaktowe i nie sprawiają problemów. Do transportu potrzebują specjalnie przystosowanego wozu. Dzięki nim wyjazdy stają się ciekawsze. Reporterka planuje opisać w książce wszystkie przygody i anegdoty, które im się przytrafiły .

– Planujemy wydanie książki dla dzieci, w której opiszemy podróże po Polsce z moimi alpakami – Pepino i Limo. Alpaki dostaną w niej głos. Pokażemy, jak one reagują na przygody i spotkania z innymi zwierzętami. Alpaki mają zdolności uspokajające – mówi się nawet o alpakoterapii. Są również słodkie, niezwykle puszyste –mówi dziewczynka.

Nela ma dwanaście lat. Od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Była już w dalekiej Tanzanii i na Zanzibarze. Odwiedziła Filipiny na Oceanie Spokojnym, w Azji zwiedziła Tajlandię, Malezję i Kambodżę, a w gorącej Afryce: Etiopię i Kenię. Na zimnej Grenlandii podziwiała wieloryby, w Finlandii renifery, a w zielonych lasach Kostaryki prawdziwego bazyliszka. Nela zwiedziła niemal cały świat. Nagrywa programy telewizyjne. ma swoje kanały na YouTube i serwisach społecznościowych, wydaje książki o podróżach.

Żródło: Newseria Lifestyle.