Gospodarka

Dziś Cyber Monday czyli Cyfrowy poniedziałek! Czas na promocje i rabaty nawet do 70 procent. O co chodzi?

Fot. Pixabay

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się w Polsce tradycja zza Oceanu, czyli Black Friday, czyli Czarny piątek – dzień wyprzedaży. W ostatni piątek listopada we wszystkich sklepach na klientów czekają znakomite okazje. Na piątku promocje jednak się nie kończą. Obecnie promocje trwają często przez cały weekend, bezpośrednio po którym, na wyjątkowe zniżki mogą liczyć zwolennicy zakupów przez internet. To właśnie wtedy wypada bowiem Cyber Monday (zwany także Blue monday), czyli Cyfrowy Poniedziałek.

Cyber Monday 2020 data – kiedy wypada?

Jeżeli już rano w poniedziałek dostałes maila albo sms z informacją, że czekaja na ciebie 70 procentowe rabaty to znaczy, że zaczął się Cyber monday. Cyber Monday 2020 przypada 30 listopada. 

To właśnie dziś w większości sklepach rozpoczną się długo wyczekiwane wyprzedaże internetowe. Warto także mieć na uwadze, że część sklepów przedłuża promocje i trwają one na przykład przez cały tydzień.

Święto zakupów internetowych narodziło się w Stanach Zjednoczonych. Gdy rynek e-commerce stał się poważną alternatywą dla nabywania dóbr w sklepach stacjonarnych, decyzja o utworzeniu odpowiednika Black Friday wydawała się być nieunikniona. Cyfrowy Poniedziałek od samego początku odbywa się zaraz po ważnym dla Amerykanów Święcie Dziękczynienia. Tego dnia sklepy są dłużej otwarte, wypełniają się po brzegi klientami, a promocje sięgają nawet 70%. Narodzenie Cyber Monday datuje się na rok 2005. 

Cyber Monday i Black Friday? Jaka jest różnica?

Black Friday kojarzy się przeważnie z wyprzedażą sprzętu elektronicznego. Wówczas najchętniej nabywanym towarem są telewizory i RTV. Sporym zainteresowaniem cieszą się także telefony i smartwatche. Ostatnio tez coraz popularniejsze staja sie wyprzedaże w sklepach z kosmetykami czy odzieżą a nawet w sieciach sklepów spożywczych czy wielobranżowych. Klienci wypełniają sklepy szukając dogodnych okazji.

Najważniejsze kryterium wyróżniające Cyber Monday to znak naszych czasów, to dzień kiedy promuje się zakupy online, czyli bez stania w kolejkach, bez wychodzenia z domu. tego dnia są największe promocje na zakupy w sieci.

Źródło: komputronik.pl, Radio Zet