Informacje

Edyta Górniak uważa, że w szpitalach nie ma chorych tylko statyści a koronawirusa leczy oregano

Edyta Górniak Źródło:Instagram

Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek na antenie RMF FM pytany był o słowa Edyty Górniak, które wywołały ogromne kontrowersje. Szef resortu przyznał, że słyszał o tej sprawie, ale dodał, że „nie bardzo ma czas, żeby czytać »internety«”.

 – Moja mama powtarzała, że zawsze jest czas, żeby zmądrzeć (…) Ja nie bardzo mam czas, żeby czytać „internety”, ale słyszę, że poziom absurdu jest już przekraczany. Zapraszam do nas, żeby się przekonać, że koronawirus naprawdę istnieje. Jeśli ktoś nie widzi, w jakim chaosie teraz żyjemy, to naprawdę nie wiem, co mogę powiedzieć – stwierdził minister zdrowia.

Co powiedziała Edyta Górniak o chorych zarażonych koronawirusem?

Edyta Górniak regularnie wygłasza swoje zdanie na bieżące tematy. Ostatnio czesto komentuje pandemię, kolejny wpis z tego cyklu pojawił się na jej koncie społecznosciowym a na jej szokujące spiskowe teorie odpowiedzieli zbulwesrsowani lekarze lekarze.

Edyta Górniak, która zapowiedziała likwidację swojego konta na Instagramie, ostatnio nadawała przez trzy godziny wideo live dla swoich fanów. W jednej długiej wypowiedzi udało się jej zmieścić obok siebie Billa Gatesa, oregano, aborcję, statystów w szpitalach i mrówki – jak zauważa portal plotek.pl. Aktywni na Facebooku i Instagramie lekarze zareagowali.

Jak twierdzi całkiem oderwana od rzeczywistości wokalistka, obostrzenia służą jednostkom do kontrolowania społeczeństwa, zaś potężni ludzie chcą zniszczyć świat, który znamy: „Świata, który znaliśmy, już nie ma. On już nie istnieje, nie wróci. Mnie się dużo rzeczy w tamtym świecie nie podobało. Mnóstwo rzeczy. (…) Głupi kawałek plastiku podzielił ludzi. Staliśmy się sobie obcy (…) W maseczkach wdychamy własne spaliny” – powiedziała.

Jej zdaniem Bill Gates za pomocą szczepionek chce doprowadzić do zabicia części ludzi na świecie. „Siedzi sobie paru gdzieś tam. Jakby tutaj skłócić ludzi? Najlepiej, jak odwrócą się ku sobie. Życie, aborcja w Polsce. W Ameryce naciśnijmy guzik „rasizm”. Są na świecie czerwone i czarne mrówki. Jak się da te mrówki do słoika, one wędrują swoimi ścieżkami. Jak potrząśnie ktoś tym słojem, te mrówki zaczynają się zabijać” – dodała Edyta.

Sama stwierdziła za to, że najlepszymi środkami na walkę z koronawirusem jest witamina D i oregano.

Jednak prawdziwym hitem była wypowiedź o statystach w szpitalach. Okazuje się, że wszyscy chorzy, którzy zajmują setki łóżek w całej Polsce, cierpiąc tam i umierając, są… statystami. A scenki, które oglądamy w „nieprzebudzonej” telewizji, są reżyserowane.

Tę teorię od razu skomentował pracownik jednego z polskich szpitali: „Zapraszam panią na oddział zakaźny mojego szpitala w Ciechanowie. Popatrzy sobie pani na umierających statystów z COVID-19. Niech pani zmieni terapeutę i odstawi pigułki” – napisał obserwator.

Wypowiedział się też lekarz Michał Domaszewski, który w rozmowie z WP Kobieta wprost stwierdził, że Edyta Górniak wyrządza szkodę polskiej ochronie zdrowia: ” W ten sposób szkodzi naprawdę wielu ludziom, sieje dezinformacje i pośrednio przyczynia się do wzrostu zachorowań, co przy niewydolnej służbie zdrowia jest skrajną nieodpowiedzialnością”. Potem dodał, że zaprasza wokalistkę do pracy w szpitalu : „Ja bym zaprosił panią Edytę Górniak do pracy jako salowa, bo każde ręce by się przydały. A zwłaszcza na Stadion Narodowy. Wtedy zobaczyłaby statystów i pomogłaby ludziom, zamiast im szkodzić. Albo może niech kupi maseczki, cokolwiek” – dodał.

Do słów Edyty Górniak odniósł się na Facebooku były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, chory na Covid-19. Swoje zdjęcie ze szpitalnego łóżka opatrzył wymownym komentarzem. „Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak -”Statysta„ Don Gisu” – napisał.

„Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako »statystka«. Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy”statyści„ wychodzą na własnych nogach ze szpitala” – dodał a na YouTube zamieścił wymowna piosenkę w odpowiedzi na ” mądrości” wygłaszane przez gwiazdę.

Myślicie, że to dobrze, że Edyta zamyka swoje konta na profilach społecznosciowych?

Źródło: plotek.pl, Instagram, wprost.pl