InformacjePolska

Ekstraklasa już z kibicami, ale czy to bezpieczne?

Źródło: pzpn.pl

Kibice wracają na stadiony. Wojewoda śląski podjął decyzję wpuszczeniu na trybuny kibiców Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie. Fani musieli się jednak liczyć z wieloma obostrzeniami.

Stadionowe trybuny będą mogły być zapełnione maksymalnie w 25-ciu procentach, a kibice nie będą mogli siedzieć tuż obok siebie. Na piątkowym meczu Górnika było ponad 4 tys. fanów. Nie wszyscy przestrzegali obostrzeń. Było to bardzo widoczne.

– Jest nakaz zakrywania ust i nosa aż do czasu zajęcia miejsca na sektorze. Jest też nakaz zachowania dystansu społecznego przed wejściem na obiekt i już w trakcie przemieszczania się po obiekcie – mówi telewizji TVS Karol Młot, Piast Gliwice.

Na obiekcie Piasta nie było jednak wielu fanów.

– Po karnetowiczach przyszła pora na to, aby klub wywiązał się ze wszystkich zobowiązań wobec wszystkich sponsorów. Bo też takie umowy zakładają obecność na meczach, czy też właśnie sponsorów, czy pracowników danych firm. Ale mimo wszystko wystarczyło jeszcze biletów, aby trafiły do sprzedaży – mówi Bartłomiej Perek, Górnik Zabrze.

Bilety można było kupować wyłącznie przez Internet. Czy jest to jednak bezpieczne? Pandemia nie jest jeszcze pod kontrolą. Warto przypomnieć, że eksplozja koronawirusa w Europie rozpoczęła się właśnie od meczu Ligii Mistrzów we Włoszech.