Informacje

Europosłanka Wiosny Sylwia Spurek znowu donosi na Polskę w Parlamencie Europejskim i atakuje Czarnka

fot. Twitter

Sylwia Spurek, europosłanka z Wiosny, podczas debaty w Parlamencie Europejskim zaatakowała Przemysława Czarnka mówiąc, że „kandydatem na nowego ministra edukacji jest osoba propagująca homofobię”. Dodatkowo mówiła także, że „od miesięcy polscy politycy atakują osoby LGBT+. Naruszając ich godność, nawołują do nienawiści.”

Protestowała także przeciwko unijnym środkom dla Polski. – Na poprzedniej sesji Parlamentu przewodnicząca KE pięknie mówiła o równości, godności, szacunku, ale to tylko słowa. Do polskiego rządu nadal szerokim strumieniem płyną unijne środki – powiedziała Spurek. Stwierdziła także, że potrzeba mechanizmu dotyczącego praworządności, ale jeśli Komisja Europejska „nie będzie korzystała ze swoich kompetencji, to nadal będą to słowa, słowa, słowa”.

– W ubiegłym tygodniu w Polsce odbył się pogrzeb dziecka, 12-letniej dziewczynki, która popełniła samobójstwo zaszczuta na tle orientacji seksualnej. Od miesięcy polscy politycy atakują osoby LGBT+, naruszają ich godność, nawołują do nienawiści. Kandydatem na nowego ministra edukacji jest osoba propagująca homofobię. To wszystko dzieje się w Unii w 2020 r. – przemawiała Sylwia Spurek w Parlamencie Europejskim. 

Spurek stanęła także w obronie wiceprzewodniczącej PE, która mówiła o tym, że należy zagłodzić finansowo Polskę i Węgry.

Źródło: prawy.pl