InformacjeTechnologie

Facebook uruchamia konkurencję dla Zooma i oferuje wieloosobowe wideokonferencje w Messengerze

Obraz Zadok Artifex z Pixabay

Facebook postanowił rzucić wyzwanie takim serwisom jak Zoom, których popularność gwałtownie rośnie w związku z epidemią koronawirusa i rozpowszechnieniem się zdalnej pracy oraz nauki. Koncern Zuckerberga ogłosił, że jego Messenger Rooms i Facebook Live pozwolą na organizowanie konferencji wideo na 50 osób.

Na Facebooku i Messengerze pojawiła się funkcja „joinable group video calls”, która pozwoli zaprosić do wspólnej wideokonferencji do 50 osób, nawet jeśli nie mają one konta na Facebooku. Twórca pokoju wideokonferencyjnego będzie mógł zaprosić dowolną osobę oraz zablokować pokój tak, by do konferencji nie dołączały osoby postronne. Będzie istniała też możliwość podglądu z zewnątrz tego, co dzieje się w pokoju konferencyjnym. Jednak to twórca pokoju będzie miał kontrolę nad tym, gdzie konferencja jest pokazywana, kto bierze w niej udział i kto może ją obserwować.

Można się spodziewać, że popularność oprogramowania wideokonferencyjnego będzie rosła. „Niezależnie od tego, czy wraz z przyjaciółmi należycie do klubu miłośników książki, czy organizowany jest panel ekspertów, kurs fitnessu czy spotkanie towarzyskie, wideokonferencje pozwalają na interakcje z dużą liczbą osób” – czytamy w komunikacie prasowym Facebooka.

Po tym, jak Facebook poinformował o pilotażowym uruchomieniu nowej funkcji, akcje aplikacji Zoom spadły o 5%.

Źródło: Kopalnia Wiedzy