Polska

„Módlmy się o prawo do aborcji” – aborcjoniści dewastują kościoły i zakłócają niedzielne msze

Żródło: Twitter

Protestujący po czwartkowym wyroku TK w sprawie aborcji zapowiadają kontynuowanie swoich działań przez cały kolejny tydzień. Na niedzielę zaplanowano akcję, która z pewnością wywoła duże kontrowersje. Terenem działań aktywistów mają bowiem stać się kościoły. Organizatorami akcji „Słowo na niedzielę” są m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet i Fundacja Wolność od Religii. 

Ruch społeczny „Strajk Kobiet” nawołuje na Facebooku i Twitterze do pójścia w niedzielę do kościoła i akcji, która godzi w uczucia katolików i jest profanacją wiary i uczuć wiernych. Namawia do drukowania w domu i wieszania w kościołach plakatów z ciężarną kobietą na krzyżu i kładzenia na tacy banknotów z napisem ” W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet”.

Banknot Stajku Kobiet Źródło: Facebook

W notatce namawiającej do akcji, którą zamieszczono na Facebooku czytamy : ” Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur?” .

Dalej nawołują: „Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka – przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego – działaj! I najważniejsze – zrób zdjęcie, napisz post, podziel się z nami i że światem!”

Jeszcze w sobotę na facebookowej grupie organizatorów pojawiały się pierwsze zdjęcia z przygotowań. Pokazywano też pierwsze parafie i plebanie oklejone plakatami. 

Już wczoraj na kościołach pojawiały się napisy obrażające duchownych, co z nieukrywaną radością i satysfakcją dokumentowano na profilu społecznościowym „Strajku kobiet”.

Źródło: Twitter/strajkkobiet

Jak donosi na Twitterze strona Sanctus Security Management w kościołach w Polsce juz widać wyniki „akcji”. Jak widać na jednym ze zdjęc kobieta zakłóca msze trzymając w ręku plaszę z napisem „Módlmy się o prawo do aborcji„.

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć zdewastowanych kościołów, pomazanych drzwi i murów świątyń.

Przypominamy: Art. 195. kk: § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *