InformacjePolska

Fundacja Batorego to główny organ Sorosa w Polsce

Fot. Twitter

70 proc. zagranicznego wsparcia dla Fundacji Batorego pochodzi od instytucji związanych z George’em Sorosem, miliarderem znanym z promowania lewicowych poglądów – wynika ze sprawozdania finansowego Fundacji Batorego za rok 2019.

Fundacja Społeczeństwa Otwartego przekazała Fundacji Batorego 2 276 310,00 zł, Instytut Społeczeństwa Otwartego z Budapesztu – 1 235 747,50 złotych, a Fundacja Promocji Społeczeństwa Otwartego z Nowego Jorku – 1 141 140,00 zł – podano w sprawozdaniu. Wynika z niego, że Fundację Batorego wsparła też fundacja Transparency International z Berlina – pisze TVP Info. 

Jak podaje portal, wszystkie wymienione instytucje są w różny sposób związane z George’em Sorosem. Oznacza to, że 70 proc. zagranicznego wsparcia Fundacji Batorego pochodzi od instytucji z nim związanych.

Osoby związane z Fundacją Batorego od początku jej powstania angażują się w politykę po stronie obecnej opozycji. Finansują także projekty lewicowo-liberalne, zgodnie z instrukcjami otrzymywanymi od sponsorów. 

Źródło: TVP Info