Informacje

Gdzie dziś przejdą burze? Sprawdź czy pojawią się w twoim regionie!

Obraz FelixMittermeier z Pixabay

Dzisiaj w nocy i nad ranem silne burze pojawiły się nad Wielkopolską, Mazowszem i województwem kujawsko-pomorskim. W ciągu dnia przejdą nad Polską południowa i wschodnią.

Dla woj. dolnośląskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dotyczy powiatów: oleśnickiego (od godz. 19.00 w środę do godz. 07.00 w czwartek), dzierżoniowskiego, jaworskiego, miasta Jelenia Góra, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, miasta Wałbrzych, wałbrzyskiego, miasta Wrocław, wrocławskiego, ząbkowickiego (od godz. 16.00 w środę do godz. 06.00 w czwartek). IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem dla tego województwa dotyczy powiatów: milickiego (w godz. 00.40-07.00), górowskiego, trzebnickiego, wołowskiego (w godz. 00.38-06.00), bolesławieckiego, głogowskiego, miasta Legnica, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, polkowickiego, zgorzeleckiego, złotoryjskiego (w godz. 00.28-06.00). Dla tych powiatów IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad

Źródło: IMGW, PAP