Polska

Senator Bury z KO: „Ochłońmy! (…) z szacunku do urzędu głowy państwa nie mogę odmówić udziału w zaprzysiężeniu”

Senator Jacek Bury Źródło: Wikipedia CC

?

„Chcemy rozliczać PiS, że przejmuje sądy? A sami dziś mamy wydawać wyroki za sędziów? Ochłońmy!” – takimi słowami senator KO Jacek Bury skrytykował swoich kolegów z ugrupowania za zapowiedzi bojkotu Zgromadzenia Narodowego i zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP.

„Od kilku dni ze zdziwieniem obserwuję zachowanie części opozycji w tej sprawie. Dlaczego? Ponieważ to jest polityka wykluczania ludzi o odmiennych poglądach (wyborców Dudy), których stygmatyzujemy w oczach naszych wyborców” – napisał Bury na swojej stronie na Facebooku, dodając, że sam ma wiele zastrzeżeń do kampanii i uważa, że PiS dopuścił się w nich „wielu manipulacji”.

„Pewnie usłyszę za chwilę, że przecież Andrzej Duda łamie konstytucję i pójście na jego zaprzysiężenie to legitymizacja zachowań głowy państwa. Czy w takim razie Rafał Trzaskowski przyjmując zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego stał się też człowiekiem godzącym się z łamaniem konstytucji? Czy mamy zamiar nie uznawać Dudy za prezydenta przez następne pięć lat? Czy chcemy wojny domowej?” – dodał senator.

Jak stwierdził Bury, wchodząc do polityki podkreślał, że nigdy nie zgodzi się na „jakąkolwiek formę wykluczania i dzielenia ze względu na poglądy”. Podkreślając swój dystans do Andrzeja Dudy, senator zadeklarował, że „z szacunku do urzędu głowy państwa nie może odmówić udziału w zaprzysiężeniu”.

Źródło: Facebook, tvp.info