InformacjePolska

GW wydała przewodnik jak pisać o LGBT. Nie można misgenderować o cispłciowych!

Fot. Twitter

To poprawność polityczna w najbardziej radykalnym wydaniu, ale mówi dużo o ideologii gender, którą starają się nam narzucić ośrodki liberalne. Gazeta Wyborcza wydała przewodnik jak pisać o osobach LGBT. Zawartość szokuje. 

„Jak pisać osobach LGBT+. Poradnik dla mediów” napisała Wiktoria Beczek, autorka poradnika i dziennikarka gazeta.pl. Każda redakcja ma albo zaraz będzie miała własne zasady dotyczące mówienia i pisania o osobach LGBT+. Są to jednak często dokumenty wewnętrzne. Teraz ma się to zmienić i redakcjom może być narzucona narracja z zewnątrz – jak pisać o takich zjawiskach.  

„Ekspresja płciowa bazuje na stereotypach” – czyli, że są tylko dwie płcie!

Według ideologii gender orientację seksualną definiują trzy sfery: zachowanie seksualne (z kim chce uprawiać seks), emocje (w kim się zakochuje) oraz uczucia (z kim chce tworzyć związek). Należy rozróżniać płeć metrykalną (oznaczoną w akcie urodzenia) od płci oznaczonej (w oficjalnych dokumentach) oraz tożsamości płciowej (poczucia braku lub przynależności do danej płci) i ekspresji płciowej (społeczne komunikowanie tożsamości płciowej). 

Źródło: wirtualnemedia.pl

Innymi słowy – płeć można sobie dowolnie wybierać i kształtować – co oczywiście jest sprzeczne nie tylko z naturą, ale przede wszystkim z ukształtowaną przez wieki wiedzą naukową. 

Jeśli chodzi o podział płci to już istny dom wariatów. Gazeta Wyborcza wyróżnia osoby: cispłciowe (płeć jest zgodna z oznaczeniem przypisanym przy narodzinach), transpłciowe (płeć nie jest zgodna z oznaczeniem przypisanym przy narodzinach), niebinarne (płeć nie wpisuje się w binarny podział na kobiety i mężczyzn), przy czym jej zdaniem te ostatnie osoby „mogą mieć płynną tożsamość płciową (genderfluid), mogą nie identyfikować się też z żadną płcią, być zupełnie poza spektrum ‚męskiego’ i ‚żeńskiego'”. 

„Jeśli misgenderujesz – przeproś” pisze autorka Wiktoria Beczek. Autorka zaleca dziennikarzom, aby zapytali osobę LGBT, jak się do niej zwracać. To znaczyłoby, że płeć biologiczna nie istnieje, a jest jedynie kwestią wyboru lub kaprysu, jeśli może się zmieniać dowolnie w każdym czasie.  

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/poradnik-dla-mediow-jak-pisac-o-osobach-lgbt-gazeta-pl