Bóg

Gwiazdor Chelsea: „Jezus jest moją mocą!”

Fot. Twitter, Olivier Giroud

Napastnik Chelsea Londyn Olivier Giroud jest osobą głęboko wierzącą, czemu często daje świadectwo. Wraz z przyjaciółmi skończył formacyjne kursy Alpha – donosi Vatican News.

„Jezus jest ze mną na stadionie, kiedy strzelam gola, ale również wtedy, gdy przegrywam” – napisał Olivier Giroud w autobiograficznej książce „Zawsze wierzyć”. 

Giroud odpowiada, że pisał tę książkę z myślą o swych dzieciach. Piłkarz Premier League podkreśla, że wiara odegrała kluczową rolę w jego karierze profesjonalnego piłkarza. 

Wyznaje, że dużo się modli i często czyta Pismo Święte. Na przedramieniu wytatuował sobie łaciński cytat z Psalmu: „Dominus regit me et nihil mihi deerit” – „Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie”. 

„Jezus jest ze mną na murawie, On jest moją mocą” – zapewnia Giroud. W ubiegłym roku grał razem z Brazylijczykiem Davidem Luizem. „Kiedy w Chelesea po meczu z Arsenalem wygraliśmy finał Ligi Europy, razem modliliśmy się na murawie, każdy we własnym języku, było to bardzo silne” – opowiada francuski napastnik.

Olivier Giroud należy do chrześcijan ewangelikalnych. Przyznaje, że modlitwa we wspólnocie jest dla niego ważnym oparciem. To pomaga np. podczas niedawnego lockdownu. „Zgromadziłem przyjaciół, z którymi zrobiliśmy kursy Alpha. Modliliśmy się razem, było to bardzo mocne” – kończy francuski napastnik w wywiadzie dla francuskiego La Croix.

Źródło: vaticannews.va