Gospodarka

HelpEat – aplikacja stworzona w Gdańsku pomaga zamówić jedzenie na wynos. Pomoc dla klientów i restauratorów w Polsce

Restawuracja. Sushi. Kicharz. Obraz Free-Photos z Pixabay

HelpEat to nowa aplikacja mobilna, której celem jest wsparcie branży gastronomicznej. Wymyślona została przez mieszkańców Trójmiasta. Skorzystać z niej mogą zarówno konsumenci, którzy zamawiają jedzenie na wynos, jak i restauratorzy, którzy chcieliby, aby ich lokale znalazły się na liście dostępnych obiektów. Aplikacja jest bezpłatna – informują urzędnicy Gdańska.

Brak możliwości zjedzenia posiłku czy wypicia kawy w lokalu gastronomicznym, to skutek kolejnych obostrzeń, które wprowadzono w Polsce wraz z drastycznym wzrostem zakażeń Covid-19. HelpEat to aplikacja mobilna i zarazem kolejny pomysł, którego celem jest pomoc branży gastronomicznej w tym trudnym okresie. 

– Jesteśmy trójmiejską firmą z branży IT i chcieliśmy w jakiś sposób wspomóc naszych przyjaciół z branży gastronomicznej – wyjaśnia Katarzyna Maślanka, współautorka HelpEat. – Pomyśleliśmy więc, że taka aplikacja mogłaby pomóc ludziom trafić w dostępne w Trójmieście miejsca, bo tutaj bije jej serce. Chcielibyśmy jednak, aby aplikacja była ogólnopolska. Mamy już zapytania z Krakowa, Warszawy czy Kołobrzegu. Liczymy, że niebawem zwiększymy swój zasięg w takich sposób, aby jak najwięcej osób miało pożytek z naszej aplikacji. Chcemy trafić do jak najszerszego grona użytkowników” – mówi.

Aplikację można pobrać ze sklepu AppStore lub Google Play wpisując hasło “helpeat”. Po rejestracji, która zajmuje około dwóch minut, pojawi się ikona w której wpisać należy miasto, które nas interesuje. KOlejne miasta będą dodawane stopniowo. Aplikacja wystartowała na początku listopada.

Osoby, które mają ochotę na konkretny posiłek, mogą skorzystać z opcji “kategorie”. W zakładce znajdują się aktualnie 22 pozycje, wśród nich, m.in.: kuchnia wegetariańska, wegańska, polska, naleśniki, kebab czy fast food. 

Trzecią opcją znalezienia lokalu jest skorzystanie z mapy. Dzięki włączonej usłudze lokalizacji, system naniesie na mapie nasze aktualne położenie i wyświetli te obiekty, które znajdują się w pobliżu. 

Z aplikacji można bezpośrednio zadzwonić do restauracji i zamówić jedzenie z odbiorem własnym lub kliknąć w ikonkę kuriera i zamówić jedzenie z dowozem do domu. 

Aplikacja jest bezpłatna – zarówno dla zamawiających dania, jak i restauratorów.

Źródło: www.gdansk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *