Świat

Hiszpania o krok od wprowadzenia eutanazji. Kościół protestuje: „zdrada życia” i „klęska człowieczeństwa”

Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

Hiszpański parlament odrzucił w zeszłym tygodniu wszystkie poprawki do ustawy, która prawdopodobnie wkrótce zostanie przyjęta. Chodzi o przepisy dotyczące eutanazji. gdyby ustawa został przyjeta w obecnym kształecie „to byłaby klęska człowieczeństwa” – uważa kard. Antonio Cañizares.

W liście otwartym skierowanym do rządu i opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji Walencji kard. Cañizares stwierdza, że kontynuacja procesu parlamentarnego, aby przyjąć ustawę o eutanazji to „porażka dla społeczeństwa hiszpańskiego” i „klęska człowieczeństwa”. – To nie jest wtrącanie się w politykę, to moja odpowiedzialność jako biskupa i obywatela nie pozwala mi milczeć – podkreślił duchowny w liście.

Dla kard. Osoro z Madrytu przyjęcie ustawy o eutanazji to „zdrada życia”. – Życie jest cennym darem, potrzebuje opieki, pokoju, pomocy i troski. Cierpienia nie można przeciwstawiać możliwości godnego życia. Musimy zrobić wszystko, co konieczne, aby ludzie mniej cierpieli. Są środki, aby to osiągnąć – podkreślił kard. Osoro.

Przyjęcie ustawy o eutanazji jest jednym z punktów obecnego rządu, który tworzą socjaliści i lewicowa partia Unidas Podemos.

Źródło: polskieradio24.pl