Świat

Holenderska psycholog chce „dojrzałej debaty” o pedofili. „Dość rzucania kamieniami w przestępców”

fot. Pixaby

Według niej 0,5 do 3% naszej męskiej populacji ma pewne zainteresowania pedofilskie. Oznacza to, że prawdopodobnie każdy zna osobę o pedofilskich zainteresowaniach. To wystarczający argument za tym, aby rozpocząć debatę publiczną o aspektach prawnych pedofilii – uważa psycholog.  

Według Madeleine van der Bruggen większość ludzi się tym nie zajmuje, ponieważ wiedzą, że jest to nielegalne. I chociaż nigdy na to się nie godzą, nigdy też nie będą mogli z nikim o tym rozmawiać – ubolewa. 

Madeleine van der Bruggen twierdzi, że jest to kwestia zdrowia publicznego i psychicznego. „Przyjmijmy, że ten problem istnieje i skończmy z nienawiścią i rzucaniem kamieniami w przestępców. To nie rozwiąże tego problemu!” – uważa „Bądźmy dojrzałym społeczeństwem i zgódźmy się, że tylko wtedy, gdy będziemy otwarci na ten temat, ludzie znajdą siłę, by wyjść naprzód, więc my jako społeczeństwo możemy pomóc” – dodaje.

Madeleine van der Bruggen jest psychologiem i kryminologiem i łączy obie grupy w swojej pracy dla holenderskiej policji krajowej. Pracując jako ekspert ds. Przestępstw na tle seksualnym, doradza w lokalnych, federalnych i międzynarodowych dochodzeniach w zakresie pornografii dziecięcej i wykorzystywania dzieci. 

„Bądźmy dojrzali na temat pedofilii” – apeluje.