Polska

Hołownia bezpardonowo uderza w Andrzeja Dudę? „Mamy prezydenta, który będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze”

fot. Twitter

Czy Szymon Hołownia jest nadal katolikiem? A jeżeli tak, to dlaczego kpi z pierwszej oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Rzymie i Watykanie? Bo jak inaczej, jak nie kpiną i politycznym atakiem nazwać to co mówi i pisze Szymon Hołownia w internecie? „”Mamy prezydenta, który, jak się dowiaduję, w przyszłym tygodniu będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze, bo znowu pojedzie do Watykanu. To jest rzecz, która nie chce mi się zmieścić w głowie.” – pisze lider Polski 2050.

Przypomnijmy, w przyszłym tygodniu prezydent Andrzej Duda odwiedzi Watykan i Rzym. Będzie to jego pierwsza zagraniczna wizyta w nowej kadencji. Prezydent zostanie również przyjęty na audiencji u papieża Franciszka. Andrzej Duda odwiedzi Watykan w związku z setną rocznicą urodzin Jana Pawła II i złoży kwiaty na jego grobie.

Wizyta będzie miała miejsca w dniach 23–25 września. W trakcie pobytu na „włoskim bucie” Andrzej Duda spotka się z najważniejszymi politykami włoskimi: prezydentem Sergio Mattarellą, premierem Giuseppem Conte oraz marszałek Senatu Marią Elisabettą Alberti Casellati.

Dlaczego Hołownia atakuje z taką zajadłością Andrzeja Dudę, skoro papieży oficjalnie odwiedzali także m. in premierzy: Tadeusz Mazowiecki, Hanna Suchocka, Jerzy Buzek (kilkakrotnie), Leszek Miller (kilkakrotnie), Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, a nawet Donald Tusk i Ewa Kopacz. Wreszcie, dlaczego kojarzony z publicystyką katolicką Hołownia nazywa wizytę w Watykanie „turystyką religijną”?

źródło: Twitter