Informacje

„Idiotyzm XXI wieku” – Jan Tomaszewski komentuje odwołanie plebiscytu Złota Piłka

By Zorro2212 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22634445

Zgodnie z postanowieniem „France Football”, w 2020 roku po raz pierwszy od startu plebiscytu, nie zostanie przyznana Złota Piłka.Ta decyzja mocno poruszyła zwłaszcza polskich fanów, gdyż po raz pierwszy w historii tak wyraźnym faworytem do zwycięstwa był Robert Lewandowski. Z decyzją Francuzów nie zgadza się Jan Tomaszewski.

„Dla mnie jest to idiotyzm XXI wieku. Dlaczego? Dlatego, że Złota Piłka nie jest tylko dla piłkarza najlepszego na świecie. Jest dla miliardowej rzeszy kibiców, którzy przez rok mają swojego idola” – powiedział były bramkarz reprezentacji Polski, jeden z „Orłów Górskiego”

„To jest po prostu niezrozumiała decyzja. Dlaczego nie odwołamy wręczenia Oscarów czy Nagrody Nobla? To jest coś nieprawdopodobnego – komentuje. Tylko Francuzi mogą coś takiego wykręcić. Ja rozumiem, że nie byłoby wielkiej gali, ale ogłosić wyniki? To jest po prostu dla mnie sabotaż, jeżeli chodzi o promocję piłki na świecie” – dodaje.

Jak jednak podkreśla polska legenda piłki nożnej, na jego opinię nie ma wpływu fakt, że to właśnie Lewandowski mógłby po raz pierwszy odebrać statuetkę. „Tu nie o to chodzi, kto będzie tym piłkarzem. Po prostu rzesze kibiców nie mają idola” – mówi. „To jest wybór idola na rok czasu dla miliarda ludzi, dla wielu młodych adeptów futbolu. Promocja piłki na tym straciła strasznie” – podkreśla 63-krotny reprezentant Polski.

źródło:o2