Polska

Iga Świątek jest winna milion złotych za…swój rozwój? Spór tenisistki z Warsaw Sports Group

Fot. Twitter, Iga Świątek

Dopiero co Iga Świątek wygrała turniej na kortach Rolanda Garrosa, a już pojawiają się sensacyjne doniesienia o pieniądzach, które jest winna Warsaw Sports Group. Spór trwa już od ponad roku. O co chodzi?

Ojciec Igi Świątek w maju 2019 roku zerwał współpracę z Warsaw Sports Group. Trwający ponad rok spór toczy się o kwotę, jaką tenisistka ma wypłacić agencji. Interesy Igi Świątek w sprawie z Warsaw Sports Group reprezentuje mecenas Jarosław Chałas. „Super Express” ujawnił, że chodzi o kwotę w wysokości nawet miliona złotych. Tenisistka chce zwrócić koszty, jakie agencja poniosła w związku z jej rozwojem. Jednak nie jest to kwota, o jakiej chodzi agencji.

„Przede wszystkim wyjaśnijmy sobie powielany w publikacjach prasowych błąd – WSG nie przysługuje od Igi Świątek żadne „zadośćuczynienie”, a jedynie zwrot kosztów poniesionych przez WSG na rozwój sportowy Igi, do których WSG zalicza swoje wydatki niemające żadnego związku z rozwojem Igi. I to tego rodzaju koszty WSG są osią sporu stron” – wyjaśnił w rozmowie z WP SportoweFakty Jarosław Chałas.

Sam prawnik nie chce ujawnić kwoty, o jaką toczy się spór. Dla niego to kwestia drugorzędna. Chodzi głównie o brak rzetelności w rozliczeniach WSG. Według niego agencja wzmogła swoją aktywność po sukcesie Igi w Rolandzie Garrosie. Zwrócił też uwagę, że Warsaw Sports Group nie było sponsorem. „Co to za sponsor, który odbierał sobie z każdej wygranej Igi spore sumy, które już zwróciły mu znaczną część kosztów, jakie twierdzi, że poniósł na Igę. Takich „kwiatków” w wygasłej umowie Igi z WSG jest zresztą dużo więcej” – ujawnił mecenas.

Podkreślamy raz jeszcze, że tenisistka nie zaprzecza temu, że chce zwrócić koszty. Wygląda więc na to, że strony mogą się dogadać. Jednak jak ujawnił jej prawnik, pierwsze rozmowy były inicjowane, ale WSG je zerwała.

źródło:o2, SE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *