Informacje

Iga Świątek na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami: „Adrenalina jeszcze nie opadła”. Wiemy gdzie planuje wakacje!

Fot. Twitter, Iga Świątek

„Adrenalina jeszcze nie opadła” – przyznała Iga Świątek podczas środowej konferencji prasowej. W sobotę polska tenisistka triumfowała we French Open. „Mam nadzieję, że jak wrócę z wakacji, to już w pełni do mnie dotrze, że wygrałam szlema” – dodała.

„Powoli to do mnie dociera, ale adrenalina jeszcze nie opadła. Potrzebuję jeszcze czasu, aby spojrzeć na to wszystko z szerszej perspektywy” – powiedziała 19-letnia tenisistka. Przyznała, że teraz wyczekuje wakacji. Nie zdradziła dokładnej lokalizacji, ale ujawniła, że zostanie w kraju.

„Energia powoli wraca. Najmniej było jej zaraz po finale, kiedy nastąpiło pełne odcięcie prądu” – dodał z koeli trener Igi Piotr Sierzputowski.Jak zaznaczył, na razie nie omawiał jeszcze ze swoją podopieczną planów na przyszły sezon. „Zmienimy lokalizację treningów, ponieważ potrzebujemy spokoju. Myślę, że to jest bardzo ważne dla osiągania dobrych wyników. Będziemy podążać za pogodą. By trenować w podobnych warunkach, w jakich potem nam przyjdzie grać” – wyjaśnił.

Pytana o nagłe zainteresowanie jej osobą Świątek odpowiada: „Na początku może to być dla mnie obciążające, będę się musiała do tego przyzwyczaić. Ale też z roku na rok media coraz bardziej się mną interesowały, więc już się z tym oswoiłam” .

Źródło dziennik.pl