Sport

Iga Świątek zgarnia fortunę. Miliony na koncie 19-letniej tenisistki z Raszyna

Fot. Twitter, WTA Insider

Imponująco wyglądają zarobki Igi Świątek w trwającym French Open, w którym idzie jak burza. 19–latka ma już na swoim koncie miliony złotych a kolejne setki tysięcy złotych może zarobić już dziś.

Wraz ze sportowymi sukcesami polskiej tenisistki idą też duże zarobki, a na takie może liczyć po znakomitych wynikach w Paryżu. W niedzielę tenisistka z Raszyna zachwyciła sportowy świat, pokonując Simonę Halep, a we wtorek znakomicie grała w meczu z Martiną Trevisan. W efekcie awansowała do półfinału singla, gdzie zmierzy się z reprezentującą Argentynę Nadią Podoroską. Mecz odbędzie się dziś.

W tym momencie Świątek może liczyć na przelew w wysokości 425 tys. euro. Jeśli wejdzie do finału, na jej konto wpłynie w sumie 800 tys. euro, a za ewentualne zwycięstwo Świątek zgarnie 1,6 mln euro. To nie wszystko. Polka gra jeszcze w debla. W parze z Nicole Melichar dotarła już do półfinału i zarobiła 110 tys. euro (do podziału na parę) – jak informuje portal tvn24.pl.

Świątek w singlu i deblu zgarnęła już w sumie ponad dwa miliony złotych. W całej karierze zarobiła na korcie ponad 4,2 mln zł, a ma tylko 19 lat. To mamy nadzieje dopiero początek jej kariery na korcie.

Trzymamy kciuki za jej wspaniałą karierę i wygrane mecze.

Źródło: tvn24.pl