Informacje

Imperium kontratakuje? Tusk porównuje Zjednoczoną Prawicę do gangsterów. „To przypomina rozmowę gangsterów (…) kto komu zrobi więcej krzywdy”

By The White House from Washington, DC - President Trump's Trip Abroad, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70995331

Donald Tusk, skomentował obecną sytuację w polskiej polityce. Widząc, że Zjednoczona Prawica targana jest wewnętrznymi sporami postanowił to, jak przystało na rasowego polityka zaatakować przeciwnika. Tak jest w polityce, że najmocniejsze działa wytacza się przeciwko tym, którzy wydają się słabi. Donald Tusk w TVN 24 w „Faktach po faktach” nie przebierał w słowach. „Strach w oczach Kaczyńskiego i współpracowników też widać. (…) To przypomina rozmowę gangsterów. (…) To rozmowa, kto komu zrobi więcej krzywdy” – stwierdził były premier. „Mi obojętne jest, kto weźmie górę. Wydaje się, że Kaczyński ma wszystkie karty w ręku” – mówił dalej Donald Tusk

Odniósł się również do tzw. ustawy covidowej. „Ta ustawa bezkarnościowa ma za zadanie kryć tych najważniejszych urzędników przed odpowiedzialnością karną” — powiedział. „Proszę włożyć między bajki to, że Ziobro oburzył się na niemoralność tej ustawy. Oni mogą pokłócić się o wszystko – o władzę, o pieniądze, ale nie o to, kto postąpi uczciwie” – nadmienił.

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu. Przedstawiciele PiS poinformowali po tym głosowaniu, że koalicja Zjednoczonej Prawicy została zerwana. Dalsze losy koalicji mają być omawiane – jak zapowiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki – w poniedziałek przez kierownictwo PiS. 

źródło: tvn24, tysol