Informacje

Incydent patowyborczy. Żart czy patologia?

zdjęcie: Twitter

W internecie tzw. patostreamerzy świecą triumfy. Filmiki, w których pokazuje się patologiczne zachowania jeszcze nie tak dawno temu oglądane były przez miliony osób. Ostatnio jednak YouTube i inne platformy wypowiedziały wojnę tego typu treściom. Co z tego, jak mainstreamowe media nagłaśniają dziś tego typu wybryki. I to w błysku flaszy. Zdarzenie miało miejsce dziś. Gdy Jarosław Kaczyński poszedł oddać głos w wyborach prezydenckich, przy urnie pojawił się „patowyborca”. Twarz zasłoniętą miał wydrukowanym zdjęciem prezesa PiS, a na plecach napis „zło śmiechem zwyciężaj”. Stanął obok Jarosława Kaczyńskiego i wrzucił do urny swój głos.

Prezes PiS przyszedł do lokalu wyborczego na Żoliborzu wczesnym popołudniem. Mężczyzna, który do niego podszedł ubrany był w przyłbicę, do której przykleił zdjęcie prezesa PiS. Na białej koszulce miał napis „zło śmiechem zwyciężaj”, a z przodu karykaturę Jarosława Kaczyńskiego. Przerobiony obraz Leonarda Da Vinci pokazywał prezesa PiS, który głaszcze kota.

Mężczyzna stanął tuż obok Kaczyńskiego, po czym wrzucił swój głos do urny. Wszystko uwiecznili fotoreporterzy i nagłośniły serwisy internetowe.