Świat

Internauci na całym świecie śmieją się z „szerokiego” Władymira Putina. Trudno zrozumieć dlaczego? Zobacz sam

fot. Youtube

Wide Putin Walking to wideo-mem, którego internetowe życie zaczęło się w rosyjskich kanałach komunikatora Telegram, na początku lutego 2020 roku. Do dziś zebrał tam niecałe 35 tysięcy wyświetleń. Więc nie można mówić o oszałamiającym sukcesie. Sytuacja zmieniła się, kiedy wideo trafiło na YouTube, opublikowane początkowo przez użytkownika FlobySop64. Ten klip ma akurat tylko 1,1 mln wyświetleń, ale niektóre przeróbki mają ich nawet kilkanaście milionów w ciągu miesiąca.

Na czym polega fenomen?

Klip wykorzystany w memie został wyemitowany w rosyjskiej rządowej stacji telewizyjnej RT. Przedstawia ceremonię przyjęcia czwartej kadencji Władimira Putina jako prezydenta Federacji Rosyjskiej. To typowe propagandowe wideo, pokazujące w jakim pałacu pracuje najważniejszy człowiek w Rosji. A mem jest praktycznie parodią tego nagrania. Przynajmniej takie wydawało się założenie filmiku, w którym Władimir Putin idzie. Nagranie wydrukowano na sylwetkę prezydenta a następnie rozszerzono.

Rozszerzone nagranie śmieszy ludzi.

Jak skomentował to jeden z twórców tego typu nagrań – „Dlaczego ten mało wymagający mem tak wybuchł w sieci?”. „Okazuje się, że z jakiegoś powodu szeroko, oznacza śmiesznie. Zjawisko dziś nie polega już tylko na szyderstwie z propagandowego nagrania w telewizji”. Tymczasem wideo zbiera miliony wyświetleń i poszukują go użytkownicy z praktycznie całego świata.

Tak więc ciężko zrozumieć, dlaczego to wideo śmieszy. Ale śmieszy.

źródło:dobreprogramy