InformacjeŚwiat

Izraelski dziennik o Andrzeju Dudzie: antysemita, ksenofob. Porównuje prezydenta Polski do Putina

Źródło: Twitter

Skandaliczny artykuł w dzienniku Haaretz. Izraelscy dziennikarze oczerniają polskiego prezydenta. 

„Strach w polskiej społeczności LGBT po ponownym wyborze prezydenta po homofobicznej i antysemickiej kampanii” – alarmuje dziennik. 

„Niektórzy aktywiści twierdzą, że pojawiła się homofobiczna retoryka, która odzwierciedla politykę Rosji za prezydenta Władimira Putina, który w 2013 r. Podpisał ustawę zakazującą gejowskiej „propagandy” i gdzie konstytucja zakazuje obecnie małżeństw osób tej samej płci” – pisze Haaretz.

Następnie sugeruje, że taka sytuacja doprowadza osoby LGBT do samobójstwa: „Hubert Sobecki, szef Love Not Not Exclude, warszawskiej grupy praw osób LGBT, powiedział, że niektórzy zostali doprowadzeni do samobójstwa, w tym uczniowie, którzy byli zastraszani w szkole. Trwa to od lat”.

Dziennik pisze, że sytuacja w Polsce to „katastrofa humanitarna”, opierając się na opinii jednego aktywisty. „To jest katastrofa. Możesz to nazwać katastrofą humanitarną, ale to nawet nie zbliży cię do zakresu ludzkiego cierpienia, jakie ludzie wyrządzają nam jako społeczności – mówi Sobecki”.

„Kampania Dudy opierała się również na antysemityzmie i ksenofobii” – pisze Haaretz. Zła sytuacja powoduje, że ludzie chcą uciekać z kraju – sugeruje. „Wierzę, że dobre czasy wciąż nadejdą do Polski. Ale w tym momencie rozważam opuszczenie tego kraju” – powiedziała dziennikarzom rozmówczyni z Polski. 

Źródło: haaretz.com