Informacje

Jak aktywista LGBT oszukuje opinię publiczną. Prowokacje Barta Staszewskiego?

fot. Twitter

Istebna ponownie w centrum uwagi ze względu na „strefy wolne od LGBT”, czytamy w internecie. Gminę odwiedził aktywista i prowokator z LGBT – Bartosz Staszewski. Przemierza on Polskę „śladem samorządów”, które przyjęły uchwałę o „strefie wolnej od LGBT”. Na Twitterze pojawiają się kolejne miejscowości . Łososina Dolna, Przemyśl – to miejsca, w których Bartosz Staszewski (określający się jako Bart Staszewski) wiesza pod nazwami miast żółte tabliczki z napisem „Strefa wolna od LGBT”. To jawna prowokacja.

Dlaczego? Otóż powstaje wrażenie, że to władze wywieszają te tabliczki. Na dodatek Bart Staszewski w mediach społecznościowych zamieszcza komunikaty w języku angielskim, co wprowadza w błąd również zagraniczną opinię publiczną.

Staszewski pod tablicą przy wjeździe do każdego z wyżej wymienionych gmin umieścił swój znak informujący w czterech językach o tym, że to „strefa wolna od LGBT”. To element projektu propagandowego jaki realizuje od kilku miesięcy.

Wójt Istebnej poinformowała o tym, że sprawę – nielegalnego jej zdaniem – zawieszenia tabliczki zgłosiła policji. – Liczę na szybkie i skuteczne działanie odpowiednich służb – dodaje Łucja Michałek. Co zrobią włodarze pozostałych miast?