Świat

Jakie leki dostał Donald Trump, że w kilka dni pokonał koronawirusa?

fot. Twitter

Prezydent Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie był leczony przeciwciałami – uważa Financial Times.

Prezydent obiecał zezwolić na leczenie przeciwciałami – dostarczonymi mu na zasadzie terapii eksperymentalnej – przez firmę Regeneron – napisał dziennik. 

Donald Trump, który bardzo szybko powrócił do Białego Domu ze szpitala wojskowego Waltera Reeda, powiedział, że uważa infekcję Covid-19 za „błogosławieństwo od Boga”, ponieważ doprowadziło go do zapoznania się z metodami leczenia tej nowej choroby.  Powiedział, że szersze udostępnienie leku „jest o wiele ważniejsze niż szczepionka”.

„Dali mi Regeneron – i inne rzeczy – ale myślę, że to był klucz. Dali mi Regeneron i było to niewiarygodne. Od razu poczułem się dobrze ”- powiedział Trump. Prezydent dostał również steroidowy deksametazon i remdesivir, z których oba są przeznaczone dla pacjentów w późniejszym stadium choroby.

Firmy Regeneron i Eli Lilly tworzą leki oparte na traktowaniu wirusa przeciwciałami, które mają na celu neutralizację oprzez blokowanie jego wejścia do komórek ludzkich. Komentarze Trumpa spowodowały, że na giełdzie w USA wzrosły kursy akcji obu firm. 

Lek oparty na przeciwciałach wytwarza się także w Polsce. 

Źródło: Financial Times

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *