Polska

Janusz Korwin-Mikke będzie felietonistą nowego tygodnika antyklerykalnego, powstałego na bazie „Faktów i Mitów”

Fot. Twitter

Janusz Korwin-Mikke będzie pisał na łamach „Faktów po Mitach”, nowego pisma wymierzonego w Kościół, które powstało po upadku „Faktów i Mitów” latem tego roku. 

Przypomnijmy, w 2011 r. dziennik „Rzeczpospolita” informował, że jednym z felietonistów gazety jest morderca św. ks. Jerzego Popiełuszki – Grzegorz Piotrowski. Naczelnym gazety był polityk Ruchu Palikota Roman Kotliński. 

Kotliński w sierpniu 2019 roku został skazany przez łódzki Sąd Okręgowy na 10 lat więzienia za podżeganie do zabójstwa swojej byłej żony, spowodowanie szkód finansowych u Błaja News i wyłudzenia od firm ubezpieczeniowych – informował portal wirtualnemedia.pl 

Teraz nowy tygodnik będzie tworzyła ostatnia ekipa „Faktów i mitów”. Od 2016 r. naczelnym był Dariusz Cychol, który zastąpił żonę Kotlińskiego i to waśnie jego zespół stworzy nowy tytuł. 

Oprócz JKM na łamach gazety pojawią się m.in. gwiazdy lewicy – posłanka Joanna Senyszyn, zasiadająca w Parlamentarnych Zespołach: ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT +, Praw Kobiet oraz Świeckie Państwo, Piotr Gadzinowski, były członek PZPR i Stowarzyszenia „Ordynacka” oraz feministka Hanna Bakuła.

Źródło: wirtualnemedia.pl