Polska

Kaczyński: Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości

Jarosław Kaczyński, 2019 r., Źródło: Wikipedia

Jarosław Kaczyński pojawił się w niedzielę na antenie Polskiego Radia, gdzie był pytany m.in. o wybory prezydenckie i rekonstrukcję rządu. 

Prezes PiS określił pojedynek Andrzeja Dudy z innymi kandydatami mianem „starcia cywilizacyjnego”. – Wygrana jest zawsze cenna. Zwycięstwo Andrzeja Dudy to bardzo ważny sukces i to w tym najbardziej głębokim tego słowa znaczeniu – to było starcie cywilizacyjne – ocenił Jarosław Kaczyński na antenie Polskiego Radia. Prezes PiS zaznaczył, że było to „starcie między tymi, którzy chcą otworzyć Polskę na rewolucję, która odbywa się na zachodzie Europy, narzucić ją Polakom, a tymi, którzy są na tyle świadomi, żeby wiedzieć, że nic dobrego to Polsce nie przyniesie, a wręcz przeciwnie”.

Polityk odniósł się również do wartości podzielanych przez konserwatywne środowiska. – Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać rzeczywistość tak, żeby była ona bardziej sprawiedliwa. Żeby wszystko to, co się wokół nas dzieje i ma charakter publiczny, było prowadzone w sposób nie tylko sprawiedliwy, ale i sprawny  – powiedział prezes PiS.

Prezes PiS stwierdził, że „nie ma nic złego ani dziwnego w tym, że Polska chce być krajem, który jeśli chodzi o poziom rozwoju gospodarczego, cywilizacyjnego, w niczym nie ustępuje Niemcom”. – Musimy jeszcze przejść pod górę kawałek drogi, ale to jest możliwe. To zostało udowodnione, to pokazuje siłę naszego społeczeństwa – zapewnił.

Teraz wyraźnie przyspieszyliśmy ten marsz. Sądzę, że przynajmniej średnie pokolenie Polaków, może jeszcze w wieku pełnej sprawności, dożyje tego momentu, kiedy to zrównanie nastąpi. Jest to wysoce prawdopodobne, ale nie pewne, bo to wymaga odpowiedniej władzy – mówił Jarosław Kaczyński.

Źródło: Polskie Radio