Polska

Jarosław Kaczyński: Po wakacjach rekonstrukcja rządu. Czy premier zostaje?

Jarosław Kaczyński, 2019 r., Źródło: Wikipedia

Pytany w Programie 1 Polskiego Radia o zmiany w rządzie, konsolidacje jednych ministerstw i likwidację innych, prezes PiS powiedział, że „na pewno będą zmiany personalne”, przy czym – jak zaznaczył – „nie chodzi o premiera”.

– Premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany. W sposób taki, który zlikwiduje stan w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, znaczy muszą przejść przez kilka ministerstw – wyjaśniał. – Pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, to do niczego dobrego nie prowadzi – dodał.

Odnosząc się do wygranej w wyborach Andrzeja Dudy powiedział : – Wygrana jest zawsze cenna. Zwycięstwo Andrzeja Dudy to bardzo ważny sukces i to w tym najbardziej głębokim tego słowa znaczeniu – to było starcie cywilizacyjne – mówił prezes PiS, który był gościem red. Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w audycji „W otwarte karty”.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że było to „starcie między tymi, którzy chcą otworzyć Polskę na rewolucję, która odbywa się na zachodzie Europy, narzucić ją Polakom, a tymi, którzy są na tyle świadomi, żeby wiedzieć, że nic dobrego to Polsce nie przyniesie, a wręcz przeciwnie”. – Mogłoby to przynieść bardzo wiele złego – dodał.

– Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać rzeczywistość tak, żeby była ona bardziej sprawiedliwa. Żeby wszystko to, co się wokół nas dzieje i ma charakter publiczny, było prowadzone w sposób nie tylko sprawiedliwy, ale i sprawny – tłumaczył.

– W związku z tym warto zacząć marsz w drugą stronę – dodał. Jak powiedział prezes PiS, o zmianach „mówi się, myśli się, planuje się i się już działa”. – Sądzę, że to nastąpi już zaraz po wakacjach – powiedział. Prezes PiS nie chciał jednak mówić o personaliach.

źródło:PR24