Kultura

Jarosław Kaczyński w slipach na krzyżu, Szydło jako Matka Boska… Skandaliczna wystawa i zamknięcie galerii

fot: facebook

„Polska Golgota, czyli Ołtarz Hipokryzji” to kontrowersyjna wystawa autorstwa Piotra Jakubczaka. Artysta na swoich obrazach przedstawił m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w samych slipach i na krzyżu. Z kolei premier Beata Szydło została ukazana niczym Matka Boska trzymająca na swoich kolanach Ojca Rydzyka. . Wystawa pojawiła się w Galerii Kukuczka w Istebnej w 2017 roku. Teraz galeria znika z mapy niewielkiej górskiej wioski – jak informuje Super Express.

Wystawa „Polska Golgota, czyli Ołtarz Hipokryzji” z 2017 roku wywołała skandal. Na obrazach autorstwa Piotra Jakubczaka widać m.in. Jarosława Kaczyńskiego wiszącego na krzyżu w samych slipach. Jest też Antoni Macierewicz w rydwanie, trzymający na swoich wodzach postaci przypominające m.in. Bartłomieja Misiewcza i Edmunda Janningera. Lokalni działacze PiS byli w szoku. Uznali, że to obraza uczuć religijnych. Sam wójt Istebnej przeprosił za to, co zostało pokazane w Galerii Kukuczka – informuje portal se.pl

Teraz, jak podaje „Gazeta Wyborcza”, po 12 latach działalności, Galeria Kukuczka została zamknięta, co wywołało kolejne komentarze w sieci dotyczące cenzury. Po trzech latach od wystawy. Prowadzacy galerię Jan Kukuczka powiedział jednak „Wyborczej” : „Przenoszę się do Katowic z przyczyn ekonomicznych”.

Źródło: Facebook

Źródło: se.pl