Polska

Jarosław Kaczyński wzywa do obrony kościołów „za wszelką cenę” ! Mocne słowa wicepremiera (video)

fot. YouTube

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest zgodny z konstytucją i w świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło – powiedział w oświadczeniu opublikowanym we wtorek prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, który by dopuszczała “aborcję na życzenie”, a takie jest żądanie skrajnej lewicy, sformułowane dzisiaj w Sejmie wśród okrzyków “Wojna, wojna!” – podkreślił Kaczyński.

Zwraca uwagę na protesty przed kościołami i w kościołach do których doszło w ostatnią niedzielę. – To wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali, całkowicie nowe. Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest przez niego dzierżony, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie uznany – przekonuje.

Według prezesa PiS alternatywą jest nihilizm. – Widzimy go w tych demonstracjach, w tych atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania, ekspresji tych, którzy demonstrują – mówi.

– Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek obywateli. W szczególności musimy bronić kościołów. Za wszelką cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i tych, którzy nas wspierają do tego, żeby wzięli udział w obronie Kościoła – ogłasza Kaczyński.

Dziś jest czas, w którym musimy umieć powiedzieć “nie” temu wszystkiemu, co może nas zniszczyć, ale to zależy od nas, państwa, jego aparatu, ale przede wszystkim zależy od nas, od naszej determinacji, odwagi – mówił. „Obrońmy Polskę” – zaapelował prezes PiS.

Oświadczenie Prezesa Pis, Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

źródło:YouTube, onet.pl, rmf24.pl