Świat

Jeden z najbliższych współpracowników George’a Sorosa znajdzie się w gabinecie Joe Bidena

fot. Daniel Born/The Times/Gallo Images/Getty Images; Mark Makela/Getty Images)

Jeden z najbliższych współpracowników miliardera George’a Sorosa zapowiedział powrót do polityki. Chodzi o Patricka Gasparda – prezesa Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations), który wcześniej kierował biurem politycznym prezydenta USA Baracka Obamy. Według amerykańskich mediów Gaspard już niedługo znajdzie się w gabinecie nowo wybranego prezydenta USA Joe Bidena.

Patrick Gaspard kierował fundacją Sorosa przez trzy ostatnie lata. Miliarder od dłuższego czasu przedstawia go jako „orędownika wszystkich praw: czy to dla pracowników, czy kobiet, czy niedocenianych grup”.

O rezygnacji Gasparda poinformowano na stronie internetowej fundacji Sorosa w piątek. On sam – cytowany w komunikacie – stwierdził, że zamierza wrócić do polityki, by „móc wszędzie kontynuować walkę z uciskiem”.

Lewicowo-liberalne media zachwycają się budowanym przez Bidena gabinetem politycznym. Nie chodzi o to, że zasiądą w nim eksperci i specjaliści, tylko o to, że będzie on „najbardziej zróżnicowanym w historii Ameryki”. W jego skład, jak poinformowało CNN, póki co wchodzi „trzech mężczyzn i pięć kobiet. Jest pięć osób kolorowych oraz trzy osoby białe”.

Źródło:Pch24/tvpinfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *