Informacje

Jerzy Buzek (EPP), polski europoseł, po raz trzeci został laureatem nagrody MEP Awards

foto:Twitter

Jerzy Buzek (EPP), polski europoseł, po raz trzeci został laureatem nagrody MEP Awards. Byłemu premierowi przyznano ją w kategorii „nadzwyczajnych osiągnięć”, doceniając m.in. za wkład jaki jego praca wnosi w pomoc przy wzmacnianiu Unii Energetycznej. Podkreślono, iż polityk „wzorowo ucieleśnia wartości” reprezentowane przez PE, odnoszące się do szacunku i poszukiwania kompromisu.

– W Parlamencie Europejskim codziennie staramy się wygrywać – ale nie polityczne wojny, tylko pokój, dobrobyt i lepszą przyszłość dla Europejek i Europejczyków, Polek i Polaków. Patrząc na ostatnich 16 lat, od wejścia Polski do Unii, nie mam wątpliwości, że dzięki poczuciu odpowiedzialności za los obywateli, udawało nam się wypracowywać dobre rozwiązania w wielu ważnych dla gospodarki, życia społecznego czy środowiska i klimatu dziedzinach. I to mimo różnic między naszymi krajami. To nasze wspólne, nadzwyczajne osiągnięcie  – powiedział były Premier RP.

Ta nagroda to trzecie wyróżnienie, jakim został uhonorowany polski europoseł. W 2006 roku zwyciężył w kategorii odnoszącej się do „badań naukowych i technologii”. Nagrodzono go wówczas za jego wkład nad pracą przy 7. Programie Ramowym Badań i Innowacji UE. W 2013 roku otrzymane wyróżnienie w kategorii „energia” było pokłosiem prowadzonych przez niego działań nad wzmocnieniem wspólnej polityki energetycznej.

Jerzy Buzek był także nominowany w osobnej kategorii „energia”. Zwyciężyła jednak fińska europosłanka Henna Virkkunen. W pozostałych kategoriach zabrakło nominacji dla polskich parlamentarzystów.Polityk nagrodę zadedykował swoim sympatykom, podkreślając, iż otrzymane wyróżnienie jest dla niego motywacją do dalszej pracy.

– Nagroda MEP Awards to dla mnie powód do wielkiej radości, ale i ogromne zobowiązanie do pracy na kolejne lata. Dedykuję ją wszystkim, którzy mi kibicują, obdarzają sympatią i zaufaniem – przede wszystkim moim wyborcom i mieszkańcom województwa śląskiego. Dzielę ją też z moim fantastycznym zespołem – powiedział  Jerzy Buzek.

MEP Awards są przyznawane od 2005 roku. Honorowani są najbardziej pracowici i wpływowi europosłowie. Kryształowa statuetka, uformowana w kształt gwiazdy, przekazywana jest przez prestiżowy magazyn „The Parliament Magazine”. Nominowani europosłowie są zgłaszani na podstawie wskazań stowarzyszeń i instytucji oraz organizacji obserwujących pracę Parlamentu Europejskiego. Wyróżnienia nadawane są w 19 kategoriach przez ośmioosobowy zespół sędziowski, wyłaniany z grona laureatów MEP Awards.

Źródło:Polsatnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *