InformacjeTechnologie

Jest decyzja. TikTok zostanie zablokowany!

fot. Pixabay

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zablokuje w Stanach Zjednoczonych aplikację TikTok. Stworzona przez Chińczyków aplikacja jest wykorzystywana przez wywiad w Pekinie.

Władze USA potwierdziły, że popularna platforma może być wykorzystywana przez Pekin w wojnie cybernetycznej. Właściciel TikToka zaprzeczał jakimkolwiek powiązaniom z chińskim rządem.

– Tak długo jak TikTok budzi wątpliwości, będzie zakazany w Stanach Zjednoczonych – rozwiał wszelkie wątpliwości prezydent Donald Trump. Dodał, że działania podejmie natychmiast, korzystając z nadzwyczajnych uprawnień gospodarczych lub rozporządzenia wykonawczego. Inicjatywę Stanów Zjednoczonych potwierdził Mike Pompeo.

– Nie jesteśmy polityczni, nie akceptujemy reklam politycznych i nie mamy politycznego programu – broni się szef TikToka Kevin Mayer. Właściciel platformy zapowiedział, że udostępni władzom wgląd do swoich algorytmów.

TikTok to nowe medium społecznościowe, w którym użytkownicy umieszczają krótkie filmy, dodając do nich muzykę i efekty wizualne. Miesięcznie z platformy korzysta już 800 milionów ludzi na całym świecie.

Źródło: TVP Info