Informacje

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie…normalne lato

fot. Pixabay

Po wczorajszym deszczowym dniu synoptycy mają dobre wiadomości. Szykuje się powrót lata.

Jak informuje IMGW Polska jest pod wpływem tego wyżu, tylko na południowym wschodzie kraju zaznacza się jeszcze wpływ zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Adriatyku. Przeważający obszar kraju jest w ciepłej i suchej masie powietrza, jedynie na południowym wschodzie zalega nieco wilgotniejsze powietrze.

W najbliższych godzinach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C w Małopolsce i na Podkarpaciu do 26°C na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim, chłodniej na terenach podgórskich Karpat: od 15°C do 20°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na południu przeważnie z kierunków północnych.

W nocy ze środy na czwartek pogodnie, tylko na terenach podgórskich Karpat zachmurzenie umiarkowane i duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C, 9°C na Mazurach, Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich do 13°C, 14°C w centrum kraju i 17°C na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby, głównie z kierunków wschodnich.

źródło:IMGW