Gospodarka

Joe Biden nie zamierza od razu po objęciu najwyższego urzędu w USA znosić ceł nałożonych na Chiny przez Trumpa

Joe Biden Źródło: WikipediaCC By Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America - Joe Biden, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87067537

Prezydent elekt USA Joe Biden wezwał Chiny do postępowania zgodnie z „międzynarodowymi normami”. Jednocześnie powtórzył, iż nie zamierza od razu po objęciu urzędu znosić ceł nałożonych na ChRL przez prezydenta Donalda Trumpa.

Podczas pierwszego od wyborczej wygranej wspólnego wywiadu Bidena i wiceprezydent elekt Kamali Harris dziennikarz zapytał, czy Chiny powinny zostać ukarane za swoją politykę na początku epidemii koronawirusa.

– Tu nie chodzi o karanie Chin za koronawirusa, tu chodzi by upierać się, że są międzynarodowe normy, które ustanowiono by grać według nich – stwierdził BidenNastępnie podkreślił, że będzie walczył z procedurą kradzieży własności intelektualnej, o co oskarżana jest strona chińska.

Demokrata za swój cel uznał „pokazanie Chinom, że istnieją międzynarodowe zasady”. – Jeśli chcesz je przestrzegać, to my także będziemy je przestrzegać. Jeśli nie, to my też nie będziemy się do nich stosować – wyjaśnił.

Powtórzył także, że nie zamierza od razu po objęciu najwyższego urzędu w USA znosić ceł nałożonych na Chiny przez Trumpa.

W rozmowie Harris podkreśliła, że jest za wcześnie, by obóz Demokratów szczegółowo tłumaczył jak widzi przyszłe relacje na linii Waszyngton-Pekin. – Szczerze mówiąc, niestety jesteśmy na wczesnym etapie procesu uzyskiwania informacji tajnych i uczestnictwa w odprawach z agencjami wywiadowczymi – powiedziała.

Źródło:PAP/TVPINF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *