Gospodarka

Już nie zrobisz zakupów w Tesco. Sklepy przejmie inna znana sieć

Tesco, Tomaszów Mazowiecki, Źródło: Wikipedia

Tesco wycofuje się z Polski, jego supermarkety przejmuje właściciel Netto. Brytyjska grupa supermarketów Tesco poinformowała, że za 819 milionów złotych sprzedaje swój polski oddział i zamierza skoncentrować się na innych rynkach w regionie Europy Środkowej – w Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji.

Po tej transakcji sieć Netto będzie posiadała w Polsce niemal tyle sklepów (687), co konkurencyjny Lidl, który prowadzi ok. 720 placówek w naszym kraju. Zbliży się zatem pod tym względem do pozycji dyskontowego wicelidera w Polsce (pierwsza jest Biedronka z ponad 3 tys. sklepów).

W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. – Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska cytowany w komunikacie. prasowym.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco.

W ostatnim czasie Tesco Polska wystawiło na sprzedaż lub sprzedało kilka najlepszych lokalizacji w dużych miastach – wśród nabywców są m.in. Kaufland i Leroy Merlin. Przy prezentacji każdych kolejnych wyników finansowych koncern Tesco podkreślał, że do coraz niższych przychodów Tesco Polska przyczynił się wprowadzony zakaz handlu w wybrane niedziele oraz rosnąca konkurencja w postaci zakupów internetowych.

Źródło: Wirtualne Media