Informacje

Kaczyński na Tik Toku rzuca wyzwanie Morawieckiemu! #StopFurChallenge. O co chodzi?

fot. bruLion24, collage

#StopFurChallenge – tak nazywa się akcja, którą rozpoczął na TikToku PiS. Chodzi o poparcie dla tzw. piątki dla zwierząt – czyli projektu zakazującego m.in. hodowli zwierząt na futra.

Akcję #StopFurChallenge zainaugurował na TikToku sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. „To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca” – przekonywał Kaczyński. Prezes PiS nominował do udziału w akcji premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącego zarządu PiS Krzysztofa Sobolewskiego. Jak podkreślił Jarosław Kaczyński, ta akcja „jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom – szczególnie dobrym”.

We wtorek Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego formacja, jak i on uważają, że potrzebne jest nowe prawo chroniące zwierzęta. W Polsce trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny, ale jest także jeszcze jeden wzgląd – w Polsce bardzo często mówi się o europeizacji, że Polska powinna być jak Europa. To czasem jest celne, a czasem nie warto się wzorować na państwach, które leżą na zachód od naszych granic. Ale na pewno to jest celne, jeśli mówimy o tym, żeby w Polsce humanitarne standardy odnoszące się do zwierząt były nie gorsze, a nawet może lepsze jeszcze niż w krajach na zachód od naszej granicy – podkreślił.

źródło:Twitter