Informacje

„Kaczyński powinien być szefem rządu”. Zaskakujące słowa byłego premiera

By Kancelaria Sejmu / Paweł Kula - Viktor Orban w Sejmie. Ten plik jest fragmentem innego pliku: Jarosław Kaczyński i Viktor Orbán w Sejmie z marszałkami.jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74964822

„Śmieszą mnie głosy komentatorów, którzy przewidują, że Kaczyński teraz, w obliczu kryzysu, chętnie odda władzę, licząc, że wróci za trzy lata na białym koniu” – mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Leszek Miller, premier w latach 2001 –2004, najpierw w koalicji z PSL, potem rządu mniejszościowego. Od 2019 r. europoseł.

„Ziobro jest bardzo niespokojny, że Kaczyński forsuje Morawieckiego na miejsce, które się jemu, Ziobrze, należy. Dla niego Morawiecki to jakiś przybłęda, onegdaj zausznik Tuska, a on z niezwykłą determinacją walczył i walczy z pozostałościami po jego ekipie” – mówi polityk lewicy i dodaje – ” Zakładam, że Kaczyńskiemu naprawdę drogie są prawa zwierząt, ale to tylko tło, siatka maskująca prawdziwą walkę o sukcesję, w którą musiał się włączyć”.

„Kaczyński powinien być szefem rządu od samego początku. Gdyby teraz nim został, byłby to ruch spóźniony, ale słuszny” – mówi dalej w wywiadzie Leszek Miller.

Źródło: dziennik.pl