Świat

Kandydat Demokratów na prezydenta USA rozpowszechnia fałszywe informacje dotyczące Polski. Czy fake newsy Bidena zmobilizują przeciw niemu Polonię?

By Michael Stokes - Biden13, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79141909

Kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden udostępnił w sieci informację o tym, że Polska powinna zlikwidować „strefy wolne od LGBT”. – Takie strefy w naszym kraju nie istnieją. To kłamliwe informacje, rozpowszechniane na świecie przez naszym rodzimych lewicowych aktywistów – podkreśla w rozmowie z portalem tvp.info Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych. Europoseł Ryszard Czarnecki uważa, że Biden popełnił błąd, bo rozpowszechnianiem fake newsów zmobilizuje amerykańską Polonię do głosowania na Donalda Trumpa.

Europosłowie polskiej opozycji przekonywali niedawno w Parlamencie Europejskim, że w naszym kraju wprowadzane są „strefy wolne od LGBT”. Informację o tym powielała następnie szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Teraz tekst z jej wypowiedziami udostępnił w sieci Joe Biden – rywal Donalda Trumpa w walce o amerykańską prezydenturę. „Prawa społeczności LGBTQ+ to prawa człowieka i ani w Unii Europejskiej ani nigdzie na świecie nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT” – napisał.

Wiceminister MSZ Paweł Jabłoński powiedział w rozmowie z portalem tvp.info, że resort podejmie dzisiaj decyzję w tej sprawie. – Takie strefy w naszym kraju nie istnieją. To kłamliwe informacje rozpowszechniane na świecie przez naszym rodzimych lewicowych aktywistów. Trzeba to prostować i odkłamywać – zaznaczył. Dodał, że jedna z takich osób jeździ po kraju i wiesza tablice, których treść nie ma nic wspólnego z prawdą.

źródło:tvpinfo