Duchowość

Katechezy Zwiastowania ruszyły w całej Polsce. Idź i posłuchaj – mogą odmienić życie

Fot. Pixabay

W wielu parafiach na terenie całego kraju ruszyły Katechezy Zwiastowania. Jest to cykl spotkań dla małżeństw, dorosłych i młodych. Odbywają się zwykle dwa razy w tygodniu.

Katechezy są prowadzone przez osoby świeckie, głównie małżeństwa i księży. Przeznaczone są dla osób na życiowych zakrętach albo szukających bliskiego kontaktu z Bogiem i chcących pogłębić swoją wiarę. 

Doświadczeniem tych spotkań jest duża pomoc w sytuacjach kryzysowych, zwątpienia, samotności i głodu Słowa Bożego. Obecnie spotkania mają charakter kameralny. Świeccy mają trudność z poświęceniem nawet godziny Panu Bogu, który przegrywa z internetem, serialami czy rutyną dnia codziennego. 

Dla tych, którzy chcieliby przeżyć spotkanie z żywym Chrystusem Zmartwychwstałym, będzie to czas niezapomniany, mogący zostawić ślad na całe życie. 

Ogłoszenia o katechezach należy szukać w parafiach bądź kuriach diecezjalnych. 

Na Śląsku odbywają się one m.in. w parafii św. Antoniego w Gliwicach, w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.45. Pierwsza katecheza będzie miała miejsce 26 października. 

Trwają już spotkania w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu, w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w domu katechetycznym na I piętrze. 

W Warszawie: spotkania od 19.10 w kościele pw. Ducha Świętego u oo. Paulinów na Długiej, w poniedziałki i czwartki o 19.30. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej od 26.10, poniedziałki, czwartki o 20.00.

W Świdnicy – od 12.10 w poniedziałki i czwartki o 19.15 w Sanktuarium św. Józefa.

We Wrocławiu od poniedziałku 12.10 w poniedziałki i czwartki o 19.30 w parafii św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej…

… i w wielu innych kościołach w całej Polsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *