InformacjeKultura

Kazik napisał piosenkę do filmu o sprawie Tomasza Komendy

Kazik na planie teledysku. materiały prasowe

Kazik jak zwykle trzyma rękę na pulsie. To właśnie lider Kultu jest autorem piosenki „25 lat niewinności” towarzyszącej filmowi „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Teledysk do utworu poznamy w najbliższy piątek.

Sam film trafi na ekrany kin 18 września. Jak anonsują producenci, będzie to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Bohater filmu, Tomasz Komenda zdradza: Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi.