Polska

Kidawa-Błońska chwali Nowaka: „pro­fe­sjo­na­lista, który wybudował drogi na Euro”. W więzieniu zajmie się pracą naukową?

Sławomir Nowak Źródło: Wikipedia/ Platforma Obywatelska RP from Polska

Portal internetowy tvn24.pl postanowił przybliżyć i nieco ocieplić czytelnikom sylwetkę aresztowanego za korupcję i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą Sławomira Nowaka. Sprawić, żeby wydał się bardziej ludzki. A przede wszystkim chodzi chyba o to, żeby ludzie zaczęli mu współczuć. Z artykułu dowiadujemy się, nie tylko tego jakim cenionym w środowisku PO „profesjonalistą” jest były szef gabinetu Donalda Tuska. Autorzy ujawniają też, jakie ambitne plany ma on na czas pobytu za kratkami.

„Według naszych informacji Nowak w tygodniu, w którym został zatrzymany, planował wyjazd za granicę. Starał się też o pracę poza Polską” – relacjonuje tvn24.pl. „Zatrzymanie to był dla niego cios. Był początkowo rozdygotany. Potem sobie to poukładał w głowie. Chce wykorzystać czas za kratkami do nadrobienia zaległości w swojej pracy naukowej” – opowiada tvn24.pl znajomy polityka.

Nowaka bardzo ceni Małgorzata Kidawa-Błońska, z której sztabem blisko współpracował. „Świetnie potrafi organizować zespół. Sprawdził się też w ministerstwie. W końcu wybudował te drogi przed Euro 2012” – opowiada była kandydatka PO na prezydenta.

Z podziwem o Nowaku wypowiadają się też sztabowcy Rafała Trzaskowskiego, dla którego przygotowywał wyborcze spoty. „Tak, wszystkie i trzeba przyznać, że robił to nie tylko świetnie, ale i dowoził wszystko w terminie. A to bardzo ważne”– opowiada jeden z rozmówców tvn24.pl.

I takiego zucha wredny PIS wespół z Ukrainą wtrącili za kratki?

źródło:tvn24, centrummedialne