Rozrywka

Kiepski koniec serialu. Ofiara koronawirusa? Smutne doniesienia z planu „Świata według kiepskich”.

Andrzej Grabowski, odtwórca roli Ferdka Kiepskiego fot. Wikipedia

Koronawirus rozkłada polską rozrywkę. Przez Covid-19 nastąpi prawdopodobnie koniec serialu „Świat według kiepskich”. Ferdek, Halinka, Boczek, Paździoch i reszta ekipy znikają z anteny po 21 latach.

„Świat według kiepskich” znika. Czy to potwierdzone informacje? Zdjęcia do kolejnego sezonu polskiej komedii miały ruszyć w czerwcu, ale pandemia pokrzyżowała plany twórców. Aktorzy nie dostali nawet scenariuszy, a producenci podobno nie odpowiadają na pytania o termin powrotu na plan.

Podobnie jest z innymi polskimi serialami. Na plan wrócili do tej pory aktorzy „Pierwszej miłości czy „Policjantek i Policjantów”. W przypadku „Kiepskich” jest nieco inaczej. Mówi się o faktycznym końcu serialu. Czy Ferdka i ekpię czeka naprawdę tak kiepski koniec? „Świat seriali” donosi, że już w lutym plotkowano o zakończeniu serialu, jednak we wrocławskich halach rozpoczęto zdjęcia do nowych odcinków. Plotkowano o prawdziwej rewolucji w serialu i odświeżeniu formuły. Problemem była jednak spadająca oglądalność, bo w wiosennej ramówce „Kiepskich” oglądało średnio 1,19 mln widzów, a Polsat w paśmie emisji produkcji zaczął przegrywać z konkurencją.

„Nie nagrywamy i nie znamy daty ewentualnych zdjęć, więc prawdopodobnie to koniec. Szkoda, bo to była fajna przygoda. Dzięki Halince zyskałam popularność, a ona była jak moja druga skóra – wyznała Marzena Kipiel-Sztuka w rozmowie z „Faktem”.

Serial „Świat według Kiepskich” to kultowy polski sitcom. Był nadawany na antenie Polsatu od marca 1999 roku. Wszystko wskazuje na to, że ta polska komedia trafi na listę ofiar koronawirusa.

źródła: Fakt, Pudelek, Świat seriali