Świat

Kierowca został aresztowany za celowe wjechanie w squat ulicy w Barcelonie.

foto:pixabay

W centrum Barcelony. Formacja policji katalońskiej Mossos d’Esquadra zatrzymała 76-latka za celowe wjechanie samochodem do lokalu w budynku będącego jego własnością. Do zdarzenia doszło w piątek na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Mężczyzna został oskarżony o zakłócanie porządku, napaść na funkcjonariuszy i nieposłuszeństwo – poinformował „El Periodico”. Wszystko wskazuje na to, że chciał zmusić do opuszczenia lokalu grupę osób określanych przez media jako „aktywistów”.

76-letni mężczyzna – w towarzystwie swego syna – wjechał we własny lokal, zajmowany wbrew jego woli, przez aktywistów.

W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Spanikowanym ludziom pomocy udzielili – wezwani na miejsce zdarzenia – sanitariusze pogotowia ratunkowego.

Mężczyzna o zajęciu lokalu przez aktywistów dowiedział się 1. grudnia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Prawdopodobnie zamierzali założyć tam punkt pomocy społecznej – zauważa „El Periodico”. Policja nie ujawniła jednak przyczyn przejęcia własności 76-latka przez tę grupę osób.

Jeszcze tego samego dnia właściciel udał się na miejsce, aby zmusić działaczy do opuszczenia budynku. Ci jednak odmówili. Twierdzą, że mężczyzna miał wystosować względem nich groźby, a nie ostrzeżenie.

Funkcjonariusze Mossos d’Esquadra już dwukrotnie interweniowali w kwestii lokalu przy ulicy Aragó w Barcelonie. Poinformowali wtedy właściciela, że nie ma innego sposobu, jak zgłoszenie sprawy i czekanie na wyrok sądu. Ostrzegli go, aby nie działał na własną rękę.

2. grudnia aktywiści zgłosili na policji zastraszenie ze strony grupy osób, których określili jako „neonazistów”. W ten sposób mieli zostać zmuszeni do opuszczenia budynku.

Właściciel, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie zgłosił służbom zajęcia lokalu. Zamiast tego w piątek swoim samochodem wjechał w wejście do lokalu. Mężczyzna został więc aresztowany również pod zarzutem arbitralnej realizacji własnego prawa. Jak poinformowała katalońska policja, wszczęto już też śledztwo w tej sprawie.

źródło: EL PERIODICO/Twitter/tvp.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *