Polska

Kinga Duda została doradcą społecznym kancelarii prezydenta. Andrzej Duda: „Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funcji”

Kinga Duda Źródło:Twitter

Córka Andrzeja Dudy, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, została powołana na stanowisko w sierpniu bieżącego roku.

„Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ” – napisano w biogramie Kingi Dudy na oficjalnej witrynie Prezydenta RP.

Kiedy w lipcu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie, jego córka, dotychczas nie angażująca się w politykę, nieoczekiwanie zabrała głos. W swoim przemówieniu zaapelowała o wzajemny szacunek. „Chciałabym zaapelować do państwa, żeby nikt nie bał się wyjść na ulicę. Wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy zasługujemy na szacunek” – mówiła Kinga Duda z mównicy krótko po tym, jak okazało się, że Duda może liczyć na reelekcję.

Praca w kancelarii prezydenta to kolejna pozycja w CV Dudy, która jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizująca się w „międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”.  Na wiosnę tego roku córka prezydenta odbyła staż w londyńskiej kancelarii prawnej. Po jego zakończeniu w lipcu – jak informował dziadek Kingi – ambitna młoda prawniczka dostała propozycję kontynuacji współpracy, ale zdecydowała się wrócić do Polski.

Osoba na stanowisku doradcy społecznego prezydenta nie pobiera żadnego wynagrodzenia, co potwierdził na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Źródło: wp.pl, onet.pl, Kancelaria Prezydenta