Artykuły redakcyjne

Klaus Schwab były wiceprzewodniczący Komitetu ONZ ds Planowania Rozwoju: wszczepimy wam czytające myśli mikro-czipy

Koronawirus. Obraz Lothar Dieterich z Pixabay

Schwab to były członek komitetu sterującego Grupy Bilderberg, były wiceprzewodniczący Komitetu ONZ ds Planowania Rozwoju. Jest prezesem wykonawczym Światowego Forum Ekonomicznego, które w listopadzie 2019 r. wraz z innymi instytucjami przeprowadzało symulację „co by było, gdyby wybuchła pandemia koronawirusa” (Event 201).

Schwab wspólnie z Thierry Malleretem, założycielem Monthly Barometer napisał książę pt. „COVID-19: The Great Reset”. Czytamy w niej: „Wielki Reset doprowadzi do połączenia naszej fizycznej, cyfrowej i biologicznej tożsamości”. Wielki Reset to pandemia Covid-19.

W książce Schwab i Malleret z ekscytacją wyjaśniają, w jaki sposób nadchodząca technologia pozwoli władzom „wtargnąć do dotychczas prywatnej przestrzeni naszych umysłów, czytać nasze myśli i wpływać na nasze zachowanie”.

Projektowany przez Klausa Schwaba i Thierry Mallereta Wielki Reset opiera się na demontażu obecnej formy systemu kapitalistycznego na rzecz większej scentralizowanej władzy technokratów, co doprowadzi do niższych standardów życia, mniejszego zużycia paliwa, mniejszego zakresu swobód obywatelskich i przyspieszonej automatyzacji miejsc pracy.

 Autorzy piszą: „czwarta rewolucja przemysłowa doprowadzi do połączenia naszej fizycznej, cyfrowej i biologicznej tożsamości” (tu mamy wspomniane już mikro-czipy czytających myśli).

„Wraz ze wzrostem możliwości w tym obszarze, wzrośnie pokusa dla organów ścigania i sądów, by stosować techniki określania prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa, oceny winy, a nawet odzyskiwania wspomnień bezpośrednio z ludzkich mózgów” – piszą autorzy „COVID-19: The Great Reset”.  

Nawet przekroczenie granicy może pewnego dnia wymagać szczegółowego skanowania mózgu w celu oceny indywidualnego ryzyka dla porządku publicznego”.

Autorzy piszą o pojawieniu się wkrótce „wszczepianych urządzeń, które prawdopodobnie pomogą również w przekazywaniu myśli normalnie wyrażanych werbalnie przez wbudowany >nadajnik< oraz potencjalnie niewyrażonych myśli lub nastrojów poprzez odczytywanie fal mózgowych i innych sygnałów”.

Innymi słowy, „fuzja naszej fizycznej, cyfrowej i biologicznej tożsamości” odnosi się do transhumanistycznej przyszłości, w której każdy ich ruch jest śledzony, a każda myśl odczytywana przez wszczepialny mikroczip.

Klaus Schwab nie jest współczesnym Dänikenem czy choćby Januszem Korwin-Mikke. W latach 1993-1995 był członkiem Rady Doradczej Wysokiego Szczebla ONZ ds. Zrównoważonego Rozwoju. Stoją za nim realne środowiska intelektualne bądź grupy będące u władzy (politycznej czy finansowej). Zasiadał w zarządach wielu firm (The Swatch Group, The Daily Mail Group i Vontobel Holding). Był profesorem Uniwersytetu Genewskiego w latach 1972-2003. Jest profesorem honorowym Uniwersytetu Ben-Guriona w Izraelu oraz Uniwersytetu Spraw Zagranicznych Chin. Absolwentem John F. Kennedy School of Government at Harvard University. Posiada doktorat z ekonomii Uniwersytetu we Fryburgu oraz doktorat z inżynierii Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu. Jest globalistą, guru ideologii zrównoważonego rozwoju oraz wyznawcą transhumanizmu.

W listopadzie 2019 r. oprócz Światowego Forum Ekonomicznego w symulacji pandemii koronawirusa Event 201 uczestniczyły następujące osoby oraz instytucje prywatne oraz państwowe:

uniwersytet Johna Hopkinsa (ten, który teraz prowadzi cytowane przez wielu statystyki dotyczące zachorować na COVID-19), Brad Connett przedstawiciel sieci hoteli Marriott, Sofia Borges szefowa nowojorskiego oddziału ONZ, Christopher Elias przedstawiciel fundacji Billa i Melindy Gates, George Fu Gao dyrektor generalny Chińskiego CDC (chiński SANEPID), Jane Halton przedstawicielka US Institute of Health Metrics and Evaluation, Stephen C. Redd przedstawiciel Amerykańskiego CDC.

Transhumanizm

Transhumanizm kojarzy się z ekscentrycznymi ideami i ekscentrycznymi ludźmi pokroju Martine Rothblatta, który stworzyła Binę 48 na podobieństwo swojej żony, czy Elona Muska, który swoje dziecko nazwał X Æ A-Xii, ponieważ transhumaniści uważają, że nie powinniśmy dziedziczyć imion po naszych przodkach będących reliktem kultury, która się nie sprawdziła i którą należy odrzucić.

Projekt transhumanistyczny ma już 70 lat; rozwinął się zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Powstało wtedy UNESCO, którym kierował Julian Huxley (brat pisarza Aldousa Huxley’a) twórca terminu „transhumanizm”.

Transhumanizm ma na celu nasz dobrostan – fizyczny i psychiczny – który można osiągnąć poprzez kształtowanie naszego ciała i umysłu dzięki ingerencjom biotechnologicznym. Również w kontekście seksualności: wśród entuzjastów transhumanizmu jest wiele osób transpłciowych.

Dla Juliana Huxley’a transhumanizm był jedyną drogą zbawieniu dla całego gatunku ludzkiego. Transhumanizm jest wizją wiecznego królestwa tu, na Ziemi, i to takiego, do którego dojdziemy sami, dzięki nauce.

Jednym z największych marzeń transhumanizmu jest wydłużenie naszego życia dzięki wymianie narządów na sztuczne, ingerencji w genom czy zastosowaniu nanorobotów. To projekt nowego, lepszego człowieka.

Transhumanizm jest nową formą wiary, w antropologii transhumanistycznej nie ma w miejsca na ludzką wolność i godność. Wolna wola ma być jedynie złudzeniem i wymysłem filozofów, a godność człowieka jest odrzucana jako nieuprawniony szowinizm gatunkowy.

Myślenie transhumanistów jest kwintesencją myślenia oświeceniowego. Jest to wizja, w której człowiek kontroluje wszystko dookoła, naturę, a także siebie – własne życie i zdrowie. Koncepcja ta ma w pewnym sensie charakter quasi-religijny, gdyż opiera się na dogmatach darwinizmu i przekonaniu, że obowiązkiem człowieka jest kontrola procesów ewolucji.

Pandemie są motorem radykalnej i trwałej zmiany

Książka “COVID-19: The Great Reset” jest dostępna w sieci. Amazon zachwala ją w sposób następujący:

„COVID-19: Wielki reset” to przewodnik dla każdego, kto chce zrozumieć, w jaki sposób pandemia koronawirusa zakłóciła działanie systemów społecznych i gospodarczych całego świata oraz jakie zmiany będą potrzebne, aby stworzyć mocniej zintegrowany, odporny i zrównoważony system globalny w przyszłości.

Klaus Schwab, założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego oraz Thierry Malleret, założyciel Monthly Barometer, badają, jakie były podstawowe przyczyny tego kryzysu i dlaczego doprowadziły do ​​konieczności Wielkiego Resetu. Jest to analiza pełna nadziei.

COVID-19 spowodował wielki, destrukcyjny reset naszych globalnych systemów społecznych, ekonomicznych i politycznych. Ale siła ludzkości polega na zdolności przewidywania i pomysłowości. Ludzkość jest zdolna wziąć swój los w swoje ręce i zaplanować lepszą przyszłość.

Celem tej książki jest wstrząsnąć społeczeństwami świata i pokazać niedoskonałości globalnego systemu, które były widoczne jeszcze przed wybuchem COVID.

„Erudycja, skłaniająca do myślenia i wiarygodna” – Hans van Leeuwen, Australian Financial Review (Australia).

„Książka projektuje, jak mógłby wyglądać świat po koronawirusie, a napisana została zaledwie cztery miesiące po ogłoszeniu wybuchu pandemii” – Sam Meredith, CNBC (USA).

Pandemia to nie tylko wielki kryzys, ale też wielka szansa dla ludzkości, by zastanowiła się nad tym, jak może działać inaczej – to przesłanie książki jest ważne i zasługuje na refleksję”- Ricardo Avila, Portafolio (Kolumbia).

„Wezwanie do zmiany politycznej w świecie po pandemii ”- Ivonne Martinez, La Razon (Meksyk).

„Historia pokazała, a ta książka udowadnia, że pandemie są motorem radykalnej i trwałej zmiany” – Mustafa Alrawi, The National (ZEA).

Tłumaczenie Szczepan Paprocki

Źródło:COVID-19: The Great Reset”, Twitter, www.sztucznainteligencja.org.pl, Wikipedia,  amazon.com, klubjagiellonski.pl